Til forsiden
(hentet 16-12-2017 04:26)
KlubbenArtiklerTurneringerSæsonplanHoldskakPartierArkivVSV
Sæsonplan 2017/18
Sæsonplan 2016/17
Sæsonplan 2015/16
Sæsonplan 2014/15
Sæsonplan 2013/14
Sæsonplan 2012/13
Sæsonplan 2011/12
Sæsonplan 2010/11
Sæsonplan 2009/10
Sæsonplan 2008/09
4½-3½
2½-5½
6½-1½!
1-7!
Dansk Skak Union
9. Hovedkreds
Divisionsturneringen
Sæsonplan for Viborg Skakklub 2009/2010
(29-10-2010)
 
Bemærkninger:

1) Klubaftenerne torsdage begynder kl. 19.00 og slutter senest kl. 23.30.

2) Holdkampene for Viborg 1 i 1. division spilles søndage kl. 12-18. Øvrige hold spiller på hverdagsaftener fra kl. 19.00; hjemmekampe torsdage, udekampe på modstanderens klubaften, som kan være en anden aften end torsdag.

3) Viborg Skakskole træder i stedet for den hidtidige juniorklub og forventes igangsat torsdag den 10. september med undervisning hver torsdag kl. 17.00-18.30 undtagen torsdage i skoleferierne.

Hvis ikke andet er anført, foregår aktiviteten i klubbens lokaler hos FOA, Grønnegade 13, 1. sal, 8800 Viborg.

Uge Dato Aktivitet
32 Torsdag 6. august
Åbent hus
33 Torsdag 13. august Simultan og åbent hus
34 Torsdag 20. august (Kl. 18.00 Norgesvej 22) Spillermøde og grillaften
35 Torsdag 27. august Hærvejsturnering 1. runde
36 Torsdag 3. september Hærvejsturnering 2. runde
37 Torsdag 10. september Hærvejsturnering 3. runde
38 Torsdag 17. september Hærvejsturnering 4.runde
39 Torsdag 24. september Hærvejsturnering 5. runde
40 Torsdag 1. oktober Hærvejsturnering 6. runde
41 Tirsdag 6. oktober Hærvejsturnering, udsatte partier
41 Torsdag 8. oktober Hærvejsturnering 7. runde
41 Fredag 9. oktober Kl. 17-23 deltagelse i Kulturnat for Børn, Gravene
42 Torsdag 15. oktober Fischer-Random
43 Torsdag 22. oktober Klubmesterskab 1
44 Torsdag 29. oktober Klubmesterskab 2
45 Torsdag 5. november
Søndag 8. november
Klubmesterskab udsatte partier
Viborg 1 - Silkeborg 1, 1. division, 1. runde
46 Torsdag 12. november Holdkampe hovedkreds, 1. runde
47 Torsdag 19. november
Søndag 22. november
Klubmesterskab 3
Århus/Skolerne 2, Viborg 1, 1. division, 2. runde
48 Torsdag 26. november Holdkampe hovedkreds, 2. runde
49
Torsdag 3. december
Søndag 6. december
Klubmesterskab 4
Viborg 1 - Nordre , 1. division, 3. runde
50 Torsdag 10. december Holdkampe hovedkreds, 3. runde samt undervisning
51 Torsdag 17. december Juleafslutning
52 Torsdag 24. december LUKKET JULEAFTEN
53 Torsdag 31. december LUKKET NYTÅRSAFTEN
1
Torsdag 7. januar
Søndag 10. januar
Klubmesterskab udsatte partier
Skødstrup 1 - Viborg 1, 1. division, 4. runde
2 Torsdag 14. januar Holdkampe hovedkreds, 4. runde
3 Torsdag 21. januar Klubmesterskab 5
4
Torsdag 28. januar
Søndag 31. januar
Klubmesterskab 6
Viborg 1 - Esbjerg 1, 1. division, 5. runde
5 Torsdag 4. februar Holdkampe hovedkreds, 5. runde samt undervisning
6 Torsdag 11. februar Klubmesterskab udsatte partier
7
Torsdag 18. februar
Søndag 21. februar
Klubmesterskab 7
Skanderborg 1 - Viborg 1, 1. division, 6. runde
8 Torsdag 25. februar Holdkampe hovedkreds 6. runde
9
Torsdag 4. marts
Søndag 7. marts
Klubmesterskab 8
Læseforeningen 1 - Viborg 1, 1. division, 7. runde (i Skanderborg)
10 Torsdag 11. marts Holdkampe hovedkreds, 7. runde samt undervisning
11 Torsdag 18. marts Generalforsamling, Viborg Skak Venner
12 Torsdag 25. marts Klubmesterskab udsatte partier
13 Torsdag 1.april LUKKET SKÆRTORSDAG
14 Torsdag 8. april Klubmesterskab, sidste runde
15 Torsdag 15. april Hurtigskak 1.
16 Torsdag 22. april Hurtigskak 2.
17 Torsdag 29. april Hurtigskak 3.
18 Torsdag 6. maj Hurtigskak 4.
18 Fredag 7. maj Weekendturnering
18 Lørdag 8. maj Weekendturnering
18 Søndag 9. maj Weekendturnering
19 Torsdag 13. maj LUKKET KR. HIMMELFARTSDAG
20 Torsdag 20. maj Klubmesterskabet i lynskak
21 Torsdag 27. maj Generalforsamling

 
Valid HTML 4.0!Valid CSS!
© Viborg Skakklub 2004